ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3843506
*
nr 384 3506
Spegel
Förgylld ram, höjd: 100
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:42:51
1
100 kr
28/10 02:27:43
2
200 kr
28/10 06:45:52
3
250 kr
28/10 14:11:48
4
450 kr
29/10 12:43:45
5
500 kr
31/10 13:28:08
6
650 kr
31/10 15:31:08
7
850 kr
31/10 15:32:51
8
800 kr
31/10 15:33:46
8
1.000 kr
31/10 15:38:45
7
1.100 kr
31/10 15:43:09
9
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 384 3506
Spegel
Förgylld ram, höjd: 100
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 14:42:51 | 1 | 100 kr |
28/10 02:27:43 | 2 | 200 kr |
28/10 06:45:52 | 3 | 250 kr |
28/10 14:11:48 | 4 | 450 kr |
29/10 12:43:45 | 5 | 500 kr |
31/10 13:28:08 | 6 | 650 kr |
31/10 15:31:08 | 7 | 850 kr |
31/10 15:32:51 | 8 | 800 kr |
31/10 15:33:46 | 8 | 1.000 kr |
31/10 15:38:45 | 7 | 1.100 kr |
31/10 15:43:09 | 9 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23